Netflix mám za sebou, v potravinách jsem už byl, na procházce taky, noviny jsem viděl a zprávy taky. Tak co teď? Rádi bychom se podělili o nápady, jak využít čas, kterého máme možná více než jindy?
 
Tip #1

Přehled osobních financí - Uvědomělý plán výdajů.
Teprve necelé dva roky používáme tabulku příjmů a výdajů. Dlouhá léta jsme se k tomu dokopávali a řešili to jako mnozí jiní. Zkrátka něco přiteklo, něco uteklo, hlavně, že nejsme v mínusu. Pak mě ale jednoho dne Nora motivovala, abych tok financí začal řešit a dneska máme svůj tabulkový systém a víme o všech příjmech i výdajích. Systém nám poskytl možnost plánovat, vytušit, kde potřebujeme ubrat a kde naopak můžeme vynaložit více prostředků. 
Pokud máte pocit, že je přehled financí zbytečností a že máte všechno pod kontrolou, tak se koukněte na knihu od Ramit Sethi - I Will Teach You To Be Rich. Kde se sdílí o tom, jak zachází s financemi on sám a co by doporučil a věřte mi, nebudete toho litovat. Hodně věcí se týká amerických podmínek, ale s trochou úsilí se dá všechno vztáhnout i na místní podmínky. 
Nakonec jedna rada proč si vést přehled - pokud přijde krize a máte svůj osobní plán, nemusíte trávit hodiny nad dohledáváním čísel a panikou nad tím, že nic nemáte, tak to vlastně nemá cenu ani začínat. Zkuste každý den udělat kousek nebo jednou za týden nebo za měsíc a za rok máte svůj vlastní přístup jako fík! 
Posíláme odkaz na příklad naší tabulky pro inspiraci jako jednu z možností. Je jich hodně již předvytvořených, existují placené i free. Několik jsme jich vyzkoušeli a nakonec si udělali svoji vlastní. V případě zájmu si ji zkopírujte na svůj cloud a good luck.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/16nHLhVP_1ocRScuKot5hI2tj4JgrY3stQpf-KFthoL0/edit?usp=sharing
 

V případě dotazů, feedbacku nebo jiných záležitostí napište na email:
platform@visual-narrative.com